> dmatura

1. lipnja 2022.

Poštovani maturanti,

želimo vam puno uspjeha na ispitima državne mature.

Kalendar ispita državne mature možete vidjeti putem poveznice https://www.ncvvo.hr/wp-content/uploads/2021/09/Kalendar-i-vremenik-provedbe-ispita-%E2%80%93-ljetni-rok-2021_2022-2.pdf

11. ožujka 2022.

Poštovani maturanti,

u privitku ovoga teksta, na dnu stranice, je priložen raspored probnih ispita državne mature.

Ujedno možete na ovoj stranici pronaći upute, pravila i odgovore na niz pitanja o provedbi ispita državne mature.

6. rujna 2021.

Kalendar ispita državne mature za školsku godinu 2021./2022. na linku: https://www.ncvvo.hr/kalendar-polaganja-ispita-drzavne-mature-u-sk-god-2021-2022-za-ljetni-i-jesenski-rok/

Upute za pristupnike ispita državne mature

• Na ispite državne mature imaju pravo pristupiti samo oni učenici koji su s uspjehom završili 4. razred i nisu upućeni na dopunski rad.
  • Svaki učenik prilikom pristupanja ispitu mora imati identifikacijsku ispravu (osobnu iskaznicu ili putovnicu).
  • Identifikacijsku ispravu je potrebno pripremiti prije ulaska u prostoriju u kojoj se piše ispit jer će se na ulazu provjeravati indetitet učenika.
  • Svi učenici dužni su biti ispred škole 30 minuta prije početka ispita zbog poštivanja uputa HZJZ-a i raspoređivanja kandidata po učionicama.
  • Učenik pristupa ispitu prikladno odjeven (zabranjene su kratke hlače, neprimjerene poruke i slike na majicama), a ispiti se pišu isključivo kemijskom olovkom crne ili plave boje koju učenik donosi sa sobom na ispit.
  • U slučaju kašnjenja više od 30 minuta učenik ne može pristupiti ispitu.
  • Učenici uhvaćeni u prepisivanju ili korištenju nedozvoljenih sredstava za vrijeme trajanja ispita biti će udaljeni s ispita, a isti poništen. Tijekom ispita je zabranjen bilo koji oblik komunikacije s kolegama, posuđivanje školskog pribora i sl.
  • Prilikom pristupanja ispitu svaki učenik je dužan odložiti sve nedozvoljene materijale i sredstva kao što su mp3 playeri, mobiteli, slušalice, knjige, bilježnice, skripte itd.
  • Nakon ispita učenik se ne zadržava u hodnicima i ispred prostorija nego napušta prostore škole u što kraćem vremenu.

Posebne upute i smjernice za ponašanje u skladu s preporukama od strane HZJZ-a u vrijeme COVID-19 pandemije:

• Na ispite državne mature ne dolaze pristupnici koji pokazuju znakove akutne respiratorne bolesti i pristupnici kojima je utvrđena zaraza COVID-19.
  • VAŽNO: Suzdržite se međusobne komunikacije i nepotrebnih fizičkih kontakata. Držite propisan razmak, ne zadržavajte se u grupama i ne ostvarujte bliske međusobne kontakte.
  • Tijekom pisanja ispita na radnome stolu učenik smije imati samo osobnu iskaznicu, vlastitu kemijsku olovku, bočicu s vodom i ispitne materijale. Sve što učenik ima kod sebe nakon ispita nosi sa sobom.
  • Učeniku koji bude odlazio na sanitarni čvor dežurni nastavnik dužan je omogućiti korištenje dezinficijensa pri povratku u učionicu.
  • Nakon završenog ispita potrebno se što manje zadržavati unutar prostora škole, u tišini napustiti zgradu škole i pri izlasku se poslužiti s dezinficijensom.

Priloženi dokumenti:
ispiti probne mature.pdf