Sufinanciranje školskih udžbenika

Autor: Romina Tomaš, 24. 8. 2016.

Pod OPŠIRNIJE pročitajte odluku Grada Dubrovniku o sufinanciranju školskih udžbenika za školsku godinu 2016/2017.

SUFINANCIRANJE ŠKOLSKIH UDŽBENIKA

U nastavku pročitajte odluku Grada Dubrovniku o sufinanciranju školskih udžbenika za školsku godinu 2016/2017.

Sukladno Pravilniku o sufinanciranju nabave udžbenika učenicima i učenicama srednjih škola Grad Dubrovnik na službenoj internetskoj stranici objavio je obrasce za podnošenje zahtjeva za sufinanciranje nabave udžbenika. Zahtjevi se zaprimaju u Upravnom odjelu za obrazovanje, šport, socijalnu skrb i civilno društvo od 1. do 30. rujna 2016. godine. Obrasci za podnošenje zahtjeva za sufinanciranje nabave udžbenika osim na internetskoj stranici Grada Dubrovnik mogu se dobiti i u Upravnom odjelu.

Pravo na sufinanciranje nabave školskih udžbenika mogu ostvariti učenici/ce čiji roditelji imaju prebivalište na području Grada Dubrovnika najmanje šest mjeseci od dana podnošenja zahtjeva za sufinanciranje nabave udžbenika za srednju školu, te ukoliko ispunjavaju uvjete propisane imovinskim cenzusom.

Imovinski cenzus iznosi 2.000 kuna po članu kućanstva za samohrane roditelje, 1.700,00 kuna po članu kućanstva za tročlane obitelji, dok za četveročlanu obitelj iznosi 1.850,00 kuna po članu kućanstva. Za obitelji s troje ili više djece koja su na redovnom školovanju cenzus je 2.000,00 kuna po članu obitelji.

Pravo na sufinanciranje nabave školskih udžbenika mogu ostvariti učenici osobe s invaliditetom, ukoliko im član uže obitelji učenika (roditelj/skrbnik, brat i sestra) boluje od maligne bolesti, te učenici koji su na državnim natjecanjima u sustavu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta osvojili jedno od prva tri mjesta.

Nabava udžbenika sufinancira se u punom iznosu, uz predočenje originalnog računa za kupnju udžbenika, te preostale potrebne dokumentacije koja se traži u zahtjevu za ostvarivanje prava sufinanciranja nabave udžbenika učenicima srednjih škola.

Zahtjev za sufinanciranje nabave školskih udžbenika temeljem ovog Pravilnika dostavlja se na obrascu koji će se moći preuzeti u Upravnom odjelu za obrazovanje, šport, socijalnu skrb i civilno društvo ili s web stranice Grada Dubrovnika.